Dla szkół

„Nie każdy z nas może robić wielkie rzeczy, ale możemy robić małe rzeczy z wielką miłością. Sami nie możemy zakończyć wojen lub wymazać niesprawiedliwości, ale skumulowany wpływ tysięcy drobnych aktów dobroci może być większy, niż sobie wyobrażamy”.
Królowa Elżbieta II
miejscowości
+
Szczęśliwych dzieci
Maksymalny koszt prezentów
+
potrzebnych Agentów Mikołaja

Kilka słów o nas

KIm jesteśmy?

Nasze stowarzyszenie - INSTYTUT POTENCJAŁU powstało z potrzeby działania i niezgody na otaczającą nas rzeczywistość. Wierzymy, że każde dziecko, niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, środowiska, w którym dorasta, zasobów finansowych jego rodziny zasługuje na szansę, wsparcie i równy start. Wiemy, że indywidualne podejście sprzyja budowaniu relacji, pewności siebie i motywuje do podejmowania wyzwań – a to wyznacza kierunek rozwoju. Jesteśmy przekonani, że rozwój dotyczy nie tylko dzieci, ale również dorosłych, którzy każdego dnia mają wpływ na ich świat i codziennie funkcjonowanie. Dlatego też stawiamy na kompleksowe działania skierowane do rodziców i opiekunów dzieci, osób, które na co dzień z dziećmi pracują, aby poprzez poszerzanie ich wiedzy, rozwijanie umiejętności i kompetencji tworzyć lepsze jutro dla tych, których tego jutra najbardziej potrzebują.

o projekcie

Kryptonim Prezent

Kryptonim Prezent to projekt charytatywny, w którym spełniamy marzenia dzieci i młodzieży znajdujących się w rodzinnej pieczy zastępczej – rodzinnych domach dziecka oraz rodzinach zastępczych – zawodowych i niezawodowych. Ich wkład w wychowywanie i tworzenie domów potrzebującym dzieciom jest godny podziwu i warty zauważenia.
Na koniec 2021r. w pieczy zastępczej przebywało 72,3 tys. dzieci pozbawionych całkowicie lub częściowo opieki rodziny naturalnej, w tym blisko 56,4 tys. w pieczy rodzinnej. Z roku na rok liczba dzieci przebywających w pieczy zastępczej niestety wzrasta. „Kryptonim Prezent” to nie tylko dawanie prezentów, ale również jasny sygnał dla dzieci i młodzieży, że są zauważone i zasługują na wsparcie. Dając prezent przygotowany specjalnie dla nich, pomagamy we wzrastaniu w poczuciu własnej wartości i dajemy szansę na beztroskie bycie dzieckiem.
Kryptonim Prezent to nie tylko dawanie prezentów, ale również jasny sygnał dla dzieci i młodzieży, że są zauważone i zasługują na wsparcie. Dając prezent przygotowany specjalnie dla nich, pomagamy we wzrastaniu w poczuciu własnej wartości i dajemy szansę na beztroskie bycie dzieckiem.

Dla kogo prezenty?

  • Wszystkie rodziny zostały zweryfikowane, jesteśmy z nimi w stałych kontakcie.
  • W akcji biorą udział dzieci z województwa warmińsko – mazurskiego, pomorskiego i
    jedna rodzina z Rzeszowa.
  • Dzieci są w przedziale wiekowym od 3 tygodni do 21 lat.
  • Część z dzieci zmaga się z różnego typu niepełnosprawnościami, które w różnych
    stopniach utrudniają im codzienne funkcjonowanie i są wyzwanie dla ich opiekunów.
  • Wszystkie niezbędne informacje o dzieciach znajdziecie w Magazynie Listów.